Projekty łazienek w blokach - www.lazienki-victoria.pl

Aranżacja łazienki w bloku z pewnością nie należy do prostych czynności. Dlaczego? Głównym utrudnieniem jest niewielkie pomieszczenie przeznaczone na łazienkę. Praktycznie wszystkie łazienki w blokach są małe i przez to niezbyt komfortowe czy estetyczne. Dzisiejsza wiedz pozwala nam jednak skutecznie powiększyć taką łazienkę nie używając do tego celu ciężkich narzędzi. Nie trzeba więc będzie kuć ścian i stawiać nowych.

Dzisiejsza technika oraz wiedza pozwala optycznie zwiększyć pojemność małej łazienki w bloku, nadając jej nie tylko charakteru, ale i odpowiednio oryginalnego oraz stylowego stylu. W małych blokowych łazienkach najlepszym rozwiązaniem wydaje się instalacja kabin prysznicowych, gdyż wanna zajmuje zdecydowanie więcej miejsca. Oczywiście każdy z nas ma możliwość wyboru, nie mniej wanna nie jest zbyt dobrym pomysłem, a jej mniejsze wersje nie zdadzą rezultatu – niezbyt komfortowe. Po za tym posiadanie prysznica z pewnością wpłynie korzystnie na nasze rozliczenia za wodę – zdecydowanie mniej zużywa się wody.

Warto pamiętać, by mała łazienka odznaczała się prostotą i ergonomia otoczenia. To główne atuty na które powinniśmy zwracać uwagę, gdyż zbyt okazjonalne wyposażenie łazienki – stosowanie wielu pierdół – może popsuć całą aranżację. Pamiętajmy, że mała łazienka nie musi być wcale nudna i nieciekawa. Dobrym pomysłem jest zrobienie boczne podświetlanej półki z płyt kartonowo-gipsowych – z pewnością jest to dobre i estetyczne wykorzystanie miejsca na kosmetyki, lusterka czy ręczniki.

Nie zapominajmy też o wyjątkowo dużym lustrze – optymalnie na całą ścianę – gdyż jego wielkość optycznie powiększy przestrzeń łazienki. Jeżeli chcemy powiększyć – optycznie – nasza łazienkę to z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie w miarę jasnych płytek oraz dobrego i mocnego oświetlenia. Wykończenie łazienki zależy więc od nas samych, jednak sprytne wykorzystanie podanych tu tricków pozwoli cieszyć się jeszcze większa łazienką.